Doładowywanie edukacji w Metaverse

Share

Granie online i nauka w Polsce

W świecie, w którym wszystko jest cyfrowe, a edukacja coraz częściej odbywa się online, nadszedł czas, aby przemyśleć edukację i ukształtować kolejne wcielenie edukacji w Metaverse.

Metawersum

Słowo, które w języku greckim oznacza „poza” lub „po”, podczas gdy w języku angielskim przedrostek „meta” oznacza transcendencję. Wspólna, wirtualna przestrzeń, w której ludzie mogą się spotykać, wchodzić w interakcje i tworzyć razem oraz dzielić się pomysłami i doświadczeniami w prawdziwie globalnej klasie. Metaverse to miejsce, w którym edukacja odbywa się zawsze i wszędzie.

System edukacji jest w kryzysie i musi dostosować się do czasów. Ze zbyt dużym naciskiem na testowanie i niewystarczającą uwagą na kreatywność lub rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych; dzieci są kształcone nieefektywnie. System edukacji musi być bardziej innowacyjny i kreatywny, jeśli chce, aby przyszłe pokolenia były gotowe na cyfrowy świat.

Kiedy słowo „metaverse” zaczęło dominować w cyklu informacyjnym w 2021 r., brytyjska liderka brytyjskiej edukacji online, Sophia Technologies Ltd, dostrzegła przyszłość edukacji w nowym zdigitalizowanym świecie i zaczęła budować ekosystem i zespół, które będą wspólnie kształtować to.

Projekt Athenaverse: Budowa pierwszego miasta edukacyjnego w Metaverse

W ramach przełomowego partnerstwa między Sophia Technologies, platformą do budowania świata Immersive VR dostarczaną przez Oasis Meta Games (OMG) działającą na szczycie Somnium Space, a wiodącym twórcą i twórcą Metaverse UltraLord. OMG zapewnia rozwiązanie pierwszej warstwy 2 dla Metaverse, aby zapewnić nam skalowalne rozwiązanie i łatwy dostęp do złożonych funkcji, których potrzebujemy, aby zrealizować naszą wizję lepszej i bardziej sprawiedliwej przyszłości edukacji. To partnerstwo umożliwia nam rozpoczęcie budowy pierwszego domu edukacji w Metaverse – projektu Athenaverse.

Więcej z Wiadomości

Athenaverse jest pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem edukacyjnym i oferuje możliwości wspólnego uczenia się i współtworzenia w wirtualnych, trwałych światach Somnium Space. Założycielka Sophia Tech, Melissa McBride, powiedziała: „Teraz uczniowie K12 na całym świecie mogą uzyskać wyjątkową i niedrogą brytyjską edukację online. Przyszłość polega teraz na uczeniu się w immersyjnej rzeczywistości wirtualnej i rozwijaniu niezbędnych umiejętności cyfrowych Web3 na całe życie i pracę w świecie skoncentrowanym na cyberprzestrzeni”.

Cyfrowa przyszłość edukacji

Po dwóch przełomowych latach, w których edukacja online przesunęła naukę na odległość z okazjonalnej na codzienną; edukacja znajduje się na etapie zmiany paradygmatu z modelu analogowego na cyfrowy. Szkoły, grupy edukacyjne i inwestorzy aktywnie poszukują nowych możliwości sprostania wyzwaniom związanym z edukacją, zwiększenia liczby i ograniczenia wydatków. Coraz częściej obejmuje to hybrydowe modele uczenia się, które oferują wirtualne i wciągające doświadczenia edukacyjne, aby przyspieszyć rozwój, dotrzeć do nowych rynków geograficznych, dostosować się do zmieniających się potrzeb dzisiejszych uczniów i zaradzić globalnemu kryzysowi nauczania.

I nie popełnij błędu, ten Metaverse nadchodzi. Rzeczywistość jest taka, że ​​metawers jest teraz przechylany jako kolejne wcielenie Internetu, a wielkie firmy na całym świecie inwestują w niego ogromne sumy pieniędzy.

Metaverse daje szansę robienia rzeczy inaczej, ponieważ wyobrażamy sobie świat, w którym możesz być kimkolwiek, robić wszystko i uczyć się wszystkiego w jednym miejscu. Ostatnie postępy w technologii cyfrowej umożliwiły stworzenie wciągających, trwałych, realistycznych środowisk wirtualnej nauki 3D, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

To początek miejsca, w którym edukacja może pobudzić wyobraźnię dzieci i rozbudzić ich naturalną ciekawość, wyposażając je w osobiste i cyfrowe narzędzia, których będą potrzebować w przyszłości.

Moc OMG Engine w połączeniu z Somnium Space Worlds daje nam możliwość tworzenia w pełni programowalnych środowisk wirtualnych dostosowanych do potrzeb naszych uczniów. Dzięki tej technologii możemy zabrać ich w podróże opowiadania historii w całkowicie wciągającym wirtualnym świecie, aby opracować wciągające nowe sposoby nauczania poza fizyczną klasą. Zamiast oglądać lekcję, uczniowie uczą się w czasie rzeczywistym, wykorzystują style uczenia się oparte na grach, aby urzec wyobraźnię i uzyskać dostęp do wyłaniającego się przyszłego świata życia i pracy w metawersie połączonych światów online. Uczniowie mogą nawet brać aktywną rolę w rozwijaniu tych światów i kształtowaniu własnej przyszłości.

McBride wierzy, że „kiedy zbliżamy się do zarania Metaverse, nauczyciele, twórcy i programiści mogą współpracować, aby współtworzyć angażujące, wciągające i oparte na współpracy możliwości, które są dobre dla dzieci, nauczycieli i rodzin”.

Dzieci będą mogły doświadczać prawdziwych ludzkich interakcji społecznych na skalę globalną, poruszając się po wirtualnych przestrzeniach, w sposób zapewniający ochronę i dobro dzieci oraz mając na uwadze różnorodność reprezentacji i dostępu do tego, co zostało stworzone. W ten sposób kształtujemy przyszłość edukacji, w której głęboka, zbywalna nauka może trwać przez całe życie i otwieramy drzwi dla modelu edukacji opartej na kierowaniu, który może reprezentować szkoły przyszłości.

Credit: Supercharging Education Inside The Metaverse